Testy

Sony ECM-W2BT – najlepszy bezprzewodowy mikrofon do aparatów Sony?

Krzysztof Basel / 10.03.2021Przetestowałem w praktyce nowy mikrofon bezprzewodowy Sony ECM-W2BT i miniaturowy stereofoniczny mikrofon krawatowy Sony CM-LV1. Sprawdziłem, czym wyróżnia się ten zestaw oraz czy jest to idealne rozwiązanie dla vlogerów, youtuberów i twórców filmów.

Sony ECM-W2BT to tak naprawdę bezprzewodowy zestaw nadajnik – odbiornik ze wbudowanymi mikrofonami, który został stworzony z myślą o aparatach Sony ze złączem Multi Interface i cyfrowym interfejsem audio (Sony A1, A9 II, A7CA7S III, A7R IV). Taki duet działa bez żadnych kabli, ponieważ cyfrowy sygnał audio trafia wówczas bezpośrednio do korpusu aparatu, a jakość dźwięku jest bardzo wysoka – wyższa niż w przypadku systemów analogowych z kablem minijack.

Oczywiście, ECM-W2BT zadziała także z każdym innym aparatem, ale wtedy już trzeba będzie podłączy kabel. Taka kombinacja produktów znakomicie spełni potrzeby wideoblogerów, youtuberów i autorów filmów, dla których ważne jest niezawodne utrwalenie wyraźnego dźwięku w wielu zastosowaniach: występach ulicznych, recenzjach produktów, blogach kulinarnych z podróży itp.

Jaki nowy zestaw mikrofonów do aparatów Sony sprawdza się w praktyce? Czy różni się dźwięk nagrywany bezpośrednio w aparacie od rejestrowanego przez zewnętrzny mikrofon? Zapraszam do nowego materiału wideo. 

 

Mikrofon bezprzewodowy Sony ECM-W2BT

Sprawdź cenę
Fotoforma

Stereofoniczny mikrofon krawatowy Sony ECM-LV1

Sprawdź cenę
Fotoforma

Sony A7C

Sprawdź cenę
Fotoforma

Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, twórca wideo z ponad 15-letnim stażem. Szef działu wideo w Spider's Web. Od lat związany z mediami foto i tech oraz branżą e-commerce. Przez niemal dekadę prowadził największy polski serwis o fotografii Fotoblogia.pl (Wirtualna Polska), a także pisał Szerokiego Kadru, fotopolis.pl czy Digital Camera Polska. Pracował też dla takich marek, jak Amazon, Allegro, Ceneo, Netguru, Divante czy TotalMoney.pl. Ceni szczery fotoreportaż, architektoniczny minimalizm, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie, ale i intrygujące ujęcia z drona, dzięki którym odkrywa otaczający świat na nowo.

Więcej w kategorii: Testy

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Testy

Zabrałem DJI Action 2 na rower w góry. Praktyczny test nowej kamery sportowej

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco