Testy

Sony ECM-W2BT – najlepszy bezprzewodowy mikrofon do aparatów Sony?

Krzysztof Basel / 10.03.2021

Przetestowałem w praktyce nowy mikrofon bezprzewodowy Sony ECM-W2BT i miniaturowy stereofoniczny mikrofon krawatowy Sony CM-LV1. Sprawdziłem, czym wyróżnia się ten zestaw oraz czy jest to idealne rozwiązanie dla vlogerów, youtuberów i twórców filmów.

Sony ECM-W2BT to tak naprawdę bezprzewodowy zestaw nadajnik – odbiornik ze wbudowanymi mikrofonami, który został stworzony z myślą o aparatach Sony ze złączem Multi Interface i cyfrowym interfejsem audio (Sony A1, A9 II, A7CA7S III, A7R IV). Taki duet działa bez żadnych kabli, ponieważ cyfrowy sygnał audio trafia wówczas bezpośrednio do korpusu aparatu, a jakość dźwięku jest bardzo wysoka – wyższa niż w przypadku systemów analogowych z kablem minijack.

Oczywiście, ECM-W2BT zadziała także z każdym innym aparatem, ale wtedy już trzeba będzie podłączy kabel. Taka kombinacja produktów znakomicie spełni potrzeby wideoblogerów, youtuberów i autorów filmów, dla których ważne jest niezawodne utrwalenie wyraźnego dźwięku w wielu zastosowaniach: występach ulicznych, recenzjach produktów, blogach kulinarnych z podróży itp.

Jaki nowy zestaw mikrofonów do aparatów Sony sprawdza się w praktyce? Czy różni się dźwięk nagrywany bezpośrednio w aparacie od rejestrowanego przez zewnętrzny mikrofon? Zapraszam do nowego materiału wideo. 

 

Mikrofon bezprzewodowy Sony ECM-W2BT

Kup teraz
Fotoforma

Stereofoniczny mikrofon krawatowy Sony ECM-LV1

Kup teraz
Fotoforma

Sony A7C

Kup teraz
Fotoforma

Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, twórca treści marketingowych z ponad 15-letnim stażem. Od lat związany z mediami foto i tech. Przez niemal dekadę prowadził największy polski serwis o fotografii Fotoblogia.pl. W swoim życiu testował większość najważniejszych aparatów. Uwielbia podróżować z małymi, lekkimi i pięknymi aparatami. Ceni szczery fotoreportaż, fotografię uliczną, architektoniczny minimalizm, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie, ale i intrygujące ujęcia z drona, dzięki którym odkrywa otaczający świat na nowo.

Więcej w kategorii: Testy

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Testy

XTORM 130W Titan 27200 mAh – potężny powerbank dla nowoczesnych twórców

Testy

Viltrox 85 mm f/1.8 – przetestowałem pierwszy taki obiektyw z bagnetem Nikon Z

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Testy

Canon EOS 6D Mark II i EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM to optymalny zestaw do zdjęć stomatologicznych

Testy

Canon EOS 90D – aparat o dwóch twarzach. Testy wideo 4K, vlogowania i wakacyjnej fotografii

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco