Poradniki

Fotografia ślubna od kuchni: Adam Kozłowski / Time of Joy

Krzysztof Basel / 21.05.2021Jak pracują fotografowie ślubni w Polsce? Jak się inspirują do pracy? Jaki mają workflow? Z jakiego sprzętu korzystają? Maciej Suwałowski, fotograf, ambasador Sony Europe, rozmawiał na żywo z Adamem Kozłowskim – połówką duetu fotograficznego z Gdańska – Time of Joy. Zapraszam na pierwszy odcinek z serii fotografia ślubna od kuchni.

Adam Kozłowski / Time of Joy

Adam Kozłowski, część duetu Time of Joy. Fotograf ślubny, pracuje razem z żoną Karoliną. Jak wspólnie piszą na swojej stronie, „Uważamy, że jest to jedna z najlepszych rzeczy, jaka nas w życiu spotkała. Ponad wszystko kochamy fotografię. Dzień bez zdjęć to dzień stracony (fotografujemy nieprzerwanie od 14 lat). Poza fotografią uwielbiamy dobre jedzenie, pyszną kawę i podróże. Inspiruje nas wszystko, co nas otacza. W dniu ślubu pozostajemy w cieniu, nie reżyserujemy przebiegu wydarzeń. Staramy się wykorzystywać naturalne światło, żeby jak najmniej zwracać na siebie uwagę. Chwytamy chwilę i emocje takie, jakimi są. Nie podążamy ślepo za trendami i nikogo nie naśladujemy. Chcemy, żebyście czuli się z nami jak z parą dobrych znajomych".

Maciej Suwałowski to najpopularniejszy polski fotograf ślubny, ambasador aparatów marki Sony – Sony Europe Imaging Ambassador, twórca Boring Workshop – konferencji dla fotografów ślubnych w Polsce, której patronuje Fotoforma. Od niedawna prowadzi świetny kanał na YouTube, a od czasu do czasu, prowadzi również relacje na żywo. Specjalnie dla nas poprowadzi cykl czterech wywiadów z najlepszymi polskimi fotografami ślubnymi. Na pierwszy ogień poszedł Adam Kozłowski. Zapraszam do ciekawej rozmowy!

Sprzęt, z którego korzysta Adam Kozłowski:

Sony A7 III

Sprawdź cenę
Fotoforma

Sony FE 35 mm f/1.8

Sprawdź cenę
Fotoforma

Krzysztof Basel

Dziennikarz, fotograf, twórca wideo z ponad 15-letnim stażem. Szef działu wideo w Spider's Web. Od lat związany z mediami foto i tech oraz branżą e-commerce. Przez niemal dekadę prowadził największy polski serwis o fotografii Fotoblogia.pl (Wirtualna Polska), a także pisał Szerokiego Kadru, fotopolis.pl czy Digital Camera Polska. Pracował też dla takich marek, jak Amazon, Allegro, Ceneo, Netguru, Divante czy TotalMoney.pl. Ceni szczery fotoreportaż, architektoniczny minimalizm, zdjęcia pokazujące prawdziwe życie, ale i intrygujące ujęcia z drona, dzięki którym odkrywa otaczający świat na nowo.

Więcej w kategorii: Poradniki

Poradniki

Zróbmy trochę dymu! Sesja, poradnik i test dymiarki SmokeGENIE

Poradniki

Złota i niebieska godzina w fotografii. Czy to najlepszy czas na zdjęcia?

Wywiady

Zbigniew Furman: portret autorski i fotografia dzieł sztuki [wywiad]

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

3 Legged Thing Punks 2.0 – sprawdzamy nowe zbuntowane statywy

Poradniki

3 powody, dlaczego warto wybrać karty pamięci Angelbird

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco