Testy

Canon EOS M50 Mark II – czy warto? Nasze wnioski po wakacyjnych podróżach

Jacek Sopotnicki / 23.08.2021

Canon EOS M50 Mark II to bardzo popularny aparat wśród entuzjastów fotografii. Czy to lepszy wybór niż jego nieco tańszy poprzednik EOS M50? A może lepiej dołożyć do pełnoklatkowego Canona EOS RP? Czy nadal warto inwestować w system EOS M? Na te i inne pytania odpowiemy w recenzji aparatu Canon M50 Mark II.

Canon EOS M50 Mark II to prosty w obsłudze, nieduży, lekki, solidnie wykonany aparat idealny na początek: zarówno do zdjęć jak i vlogowania. Bezlusterkowiec ma matrycę APS-C o rozdzielczości 24 Mpix, która daje ładny obrazek z charakterystycznymi dla tej marki kolorami. Do tego mamy tu wideo 4K 25 kl./s (crop 1,75x) lub Full HD 50 kl./s. Wyróżnia się spory, dotykowy ekran LCD obracany o 180 stopni na bocznym mocowaniu czy wejście mikrofonowe. Aparat ma nowy algorytm systemu AF z funkcją śledzenia oka w trybie zdjęć i podczas nagrywania wideo. Do tego otrzymujemy możliwość pionowego nagrywania filmów i bezpośredni streaming na YouTube. Wyjście HDMI pozwala na wyprowadzenie czystego sygnału wideo, co docenią nie tylko twórcy wideo, ale także osoby wykorzystujące aparat do transmisji na żywo. Udogodnieniem dla vlogerów jest dotykowy przycisk REC na wyświetlaczu, zintegrowany z samowyzwalaczem. Tyle teorii, a jak Canon EOS M50 Mark II sprawuje się w praktyce?

Canon EOS M50 Mark II – test

Canon EOS M50 Mark II (korpus)

Kup teraz
Fotoforma

Canon EOS M50 Mark II + EF-M 15-45 mm

Kup teraz
Fotoforma

Jacek Sopotnicki

Fotograf, filmowiec, vloger. Absolwent PWSFTViT wydz. operatorski kier. fotografia. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, zdjęciach przemysłu, oraz fotografii stockowej. Oczywiście robi też sesje ślubne, w co zawsze wkłada sporo serca. Wykonywał zdjęcia dla grupy MAN Ferrostaal, CRH Klinkier, Grupy Kaefer, Sika Group AG oraz wielu innych firm. Publikował swoje prace w magazynach takich jak 'Auto Świat', 'WRC', 'Echo'. Jest również aktywny jako artysta i autor cykli fotograficznych 'Street', 'Stacja końcowa', 'Człowiek w uniformie', zorganizował wystawy indywidualne, oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych.

Więcej w kategorii: Testy

Testy

Zhiyun Crane 2S – recenzja. Gimbal legenda w nowej odsłonie

Testy

XTORM 130W Titan 27200 mAh – potężny powerbank dla nowoczesnych twórców

Testy

Viltrox 85 mm f/1.8 – przetestowałem pierwszy taki obiektyw z bagnetem Nikon Z

Rzetelne testy naszych specjalistów

Testy

4 powody, dla których Fujifilm X-T4 to mistrz uniwersalności

Testy

Canon EOS 6D Mark II i EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM to optymalny zestaw do zdjęć stomatologicznych

Testy

Canon EOS 90D – aparat o dwóch twarzach. Testy wideo 4K, vlogowania i wakacyjnej fotografii

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco